Najbardziej ekstremalne sporty na świecie

sporty

Nasza potrzeba szybkości, adrenaliny i nowych doświadczeń popycha szeroki świat sportu na coraz bardziej ekstremalne poziomy. Filmy z ekstremalnymi zjazdami na deskorolce i ulicznym luge’em, które zaczęły robić plusk w Internecie kilka lat temu, ale to tylko wierzchołek ekstremalnej góry lodowej.

Paraskarstwo

Jakby wyskakiwanie z helikoptera na narty (heli-ski-narty) nie było wystarczająco ekstremalne, są też poszukiwacze emocji, którzy jeszcze bardziej łączą jazdę na nartach i latanie. Paraskiing to połączenie jazdy na nartach (lub snowboardzie) i parasailingu. Narciarz ma na sobie parasail, a kiedy podnoszą prędkość wystarczającą do podniesienia parasailingu, zostają podniesieni z ziemi i zaczynają szybować. Niektóre lotniaki latają przez cały czas, podczas gdy inni podskakują pomiędzy żeglowaniem a jazdą na nartach. Zasadniczo łączy dwa sporty ekstremalne w jeden ekstremalny sport ekstremalny. Aby uzyskać jeszcze bardziej ekstremalny poziom, niektórzy sportowcy łączą heli-skiing i paraskiing – co otwiera zupełnie nowy świat terenu.

Wingsuit Flying

sporty

W tej chwili latający lotek prawdopodobnie jest najbliższym człowiekiem, który może dostać się do kontrolowanego lotu bez pomocy maszyny. Wingsuit Flying to odmiana nurkowania w niebo, w której „pilot” lub skoczek nosi specjalny kombinezon, który w zasadzie sprawia, że wyglądają jak latająca wiewiórka. Ten specjalistyczny kombinezon posiada „skrzydła” wzdłuż boku ciała i między nogami. Skrzydła mają kieszenie powietrzne, które dają pilotowi więcej dźwigu, pozwalając im spadać wolniej i kontrolować dokąd zmierzają z niesamowitą precyzją. Latanie Wingsuit może odbywać się z helikoptera lub z bazy, a niektórzy eksperci latają niesamowicie blisko stoków górskich, a nawet płyną w kontrolowanym swobodnym spadku przez wąwozy.

Volcano Boarding / Wulkan Surfing

Kiedy jazda na nartach lub sankach na śniegu nie jest wystarczająco ekstremalna, czas wybrać się na aktywny wulkan. Wjazd na wulkan lub wulkan surfing to dokładnie to, na co wygląda, ześlizgujesz się po

wulkanie pokrytym chłodnymi popiołami lub popiołem. Przez popiół rozumiemy głównie drobne kawałki ostrej skały wulkanicznej. Po wędrówce po skałach i gruzach na szczyt, jeźdźcy schodzą z wulkanu na prowizorycznych sklejkowych wózkach, dzięki czemu ten ekstremalny sport jest dostępny dla każdego. Jednak tylko najlepsi z najlepszych mogą surfować po zboczu stojąc na desce. Jest to bardzo niebezpieczny sport i nie radzimy brać z tym udzial. Masz lepsze szanse na darmową adrenalinę poprzez darmowa kasa bez depozytu od kasyn online.

sportyNurkowanie

Kiedy nurkujesz, dosłownie znajdujesz się w sytuacji, w której możesz nie być w stanie oddychać, jeśli coś pójdzie nie tak. Większość nurków ma przy sobie butle z tlenem, ale niektórzy sportowcy lekceważą ten normalny sprzęt i wolą nurkować. Podobnie jak wiele z tych sportów ekstremalnych, freediving jest dokładnie tym, na co wygląda – nurek nie ma sprzętu do przetrwania innego niż płetwy. Planują zejście i wzniesienie się jednym oddechem powietrza. Zmiany ciśnienia w nurkowaniu głębokim, wysiłek fizyczny potrzebny do wzniesienia się na powierzchnię i panika psychiczna, która może wprawić w ruch, sprawia, że jest to coś więcej niż tylko wstrzymywanie oddechu przez naprawdę długi czas.